Disinfectants for Surfaces

Filter & sort

Prices Highlights Brands Properties Certificates Effective
Filter

Disinfectants: 5 items

Sonett Surface Disinfectant

Sonett Surface Disinfectant, 1 l

  • For kitchen & sanitary facilities
  • Ready-to-use solution
  • Dries without leaving behind any residues
£10.17 £11.30 (£10.17 / l)

Delivery by October 12

Sodasan Surface Disinfectant

Sodasan Surface Disinfectant, 500 ml

  • For insensitive surfaces
  • In practical spray bottle
  • Neutral fragrance
£6.70 £7.45 (£13.40 / l)

Delivery by October 12

Sonett Hand Disinfectant

Sonett Hand Disinfectant, 1 l

  • Ready-to-use solution
  • Effective
  • pH value: 8 - 8.5
£14.24 £15.85 (£14.24 / l)

Delivery by October 12

ALPEKO Wild Mint Surface Disinfectant

ALPEKO Wild Mint Surface Disinfectant, 3 l

  • Suitable for all surfaces
  • Gentle formula
  • Fresh scent
£24.44 £27.00 (£8.15 / l)

Delivery by October 12

Dr. Bronner's Peppermint Hand Cleansing Spray

Dr. Bronner's Peppermint Hand Cleansing Spray, 60 ml

  • Suitable for all skin types
  • Ready-to-use & practical
  • Alcohol content: 62%
£7.90 (£131.67 / l)

Delivery by October 12