Save a minimum of 20%

Shop by category

Filter & sort

Prices Highlights Type of Laundry Brands Properties Material Certificates Use for Effective Washing temperature
Filter

20% Off : 23 items

Zero Sensitive Laundry Detergent

Frosch Zero Sensitive Laundry Detergent, 1.500 ml

  • For coloured & white laundry
  • Without colourants
  • 30° - 95° C
£7.23 £9.05 (£4.82 / l)

Delivery by October 12

Zero Sensitive Dishwashing Lotion

Frosch Zero Sensitive Dishwashing Lotion, 500 ml

  • High rinsing power
  • pH-neutral
  • Ideal for sensitive skin
£2.42 £3.05 (£4.84 / l)

Delivery by October 12

Zero Sensitive Fabric Softener

Frosch Zero Sensitive Fabric Softener , 750 ml

  • Free from colourants & perfume
  • With nourishing urea
  • Delicate fragrance
£2.88 £3.60 (£3.84 / l)

Delivery by October 12

ecoPhil Washing-Up Liquid

ecoPhil Washing-​Up Liquid, 500 ml

  • Cleans all types of dishes
  • Removes burned-in & dried food
  • Very effective
£4.74 £7.90 (£9.48 / l)

Delivery by October 12

CYCLE Glass Cleaner

CYCLE Glass Cleaner, 500 ml

  • Dries without streaks
  • Ensures radiant cleanliness
  • Fragrance-free
£2.20 £3.15 (£4.40 / l)

Delivery by October 12

Zero Sensitive Hand Wash Lotion

Frosch Zero Sensitive Hand Wash Lotion, 500 ml

  • Ideal for frequent hand washing
  • 100 % recyclable packaging
  • Without colourants & fragrances
£2.88 £3.60 (£5.76 / l)

Delivery by October 12

biobel Washing-Up Liquid

biobel Washing-​Up Liquid, 5 l

  • Tough on grease & dirt
  • Gentle on the skin
  • With a fresh lemon scent
£28.07 £35.00 (£5.61 / l)

Delivery by October 12

Seiferei "In the Air" Home Fragrance

Seiferei "In the Air" Home Fragrance, Christmas (100 ml)

  • 10 rattan sticks included
  • Glass bottle in a pretty design
  • Various scents available
£16.97 £28.50 (£169.70 / l)

Delivery by October 12

ZIELKO Dishwashing Liquid - Blood Orange

ZIELKO Dishwashing Liquid -​ Blood Orange, 500 ml

  • For crockery, pots & surfaces
  • Also for sensitive skin types
  • With a blood orange fragrance
£3.06 £3.85 (£6.12 / l)

Delivery by October 12

CYCLE All-Purpose Cleaner Concentrate

CYCLE All-​Purpose Cleaner Concentrate, 50 ml

  • Universally applicable
  • Dries quickly
  • Can be diluted 10 times
£1.97 £2.45 (£39.40 / l)

Delivery by October 12

brabantia Foldable Draining Rack - Large

brabantia Foldable Draining Rack -​ Large, Dark Grey

  • Two removable cutlery baskets
  • Four hooks for wine glasses
  • Including drip tray with drain
£57.05 £81.50

Delivery by October 12

Rubber Ball Sprayer with a long neck, 250 ml

Geda Rubber Ball Sprayer with a long neck, 250 ml , terracotta

  • High-quality
  • Modern design
  • Fine spray jet
£11.87 £16.95

Delivery by October 12

BRAUZZ. Bathroom Cleaner Set

BRAUZZ. Bathroom Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Bathroom cleaner tabs
  • Dissolves dirt & limescale
£6.83 £17.10

Delivery by October 12

ecoPhil Heavy Duty Detergent

ecoPhil Heavy Duty Detergent, Sensitive (1 l)

  • For dark & light textiles
  • Cleans deep into the fibres
  • Effectively dissolves stains
£7.11 £10.15 (£7.11 / l)

Delivery by October 12

BRAUZZ. Multi-Purpose Cleaner Set

BRAUZZ. Multi-​Purpose Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Multi-purpose cleaner tabs
  • Suitable for surfaces
£6.83 £17.10

Delivery by October 12

BRAUZZ. Glass Cleaner Set

BRAUZZ. Glass Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Glass cleaner tabs
  • For glass, windows & mirrors
£6.83 £17.10

Delivery by October 12

soulbottles "Dolce Vita" Steel Soulcup, 4-piece set

soulbottles "Dolce Vita" Steel Soulcup, 4-​piece set

  • 4x Soulcup Steel "Dolce Vita", 0.4 L each
  • With positive lettering
  • Stainless
£36.21 £45.50 (£113.16 / kg)

Delivery by October 12

BiOHY Side Brush for Roborock S5 & S6

BiOHY Side Brush for Roborock S5 & S6

  • For Roborock S5, S6 & S7 models
  • Easy to replace
  • For sparkling clean floors
£6.78 £16.95

Delivery by October 12

BiOHY Side Brush for Roborock S7

BiOHY Side Brush for Roborock S7

  • For Roborock S7 models
  • Easy to replace
  • For sparkling clean floors
£6.78 £16.95

Delivery by October 12

Dust Bag Brown for Roborock Auto-emptying Station S7/S7+/S7 Max/S7 Plus

BiOHY Dust Bag Brown for Roborock Auto-​emptying Station S7/S7+/S7 Max/S7 Plus

  • Collects dust, mites & much more
  • Completely sealed
  • Easy to replace
£6.78 £16.95

Delivery by October 12

brabantia Bo Pedal Bin, 7L

brabantia Bo Pedal Bin, 7L, Lilac Pink

  • Dimensions: 24.2 × 24.5 × 50 cm
  • Easy to move
  • Soft lid closure
£89.50

Free delivery by October 30

Robot Mop Wipes for Roborock S7/S7+/S7 MaxV/S7 MaxV Plus/S7 MaxV Ultra

BiOHY Robot Mop Wipes for Roborock S7/S7+/S7 MaxV/S7 MaxV Plus/S7 MaxV Ultra

  • For streak-free shine
  • Machine washable
  • High quality & durable
£6.78 £16.95

Delivery by October 12

BiOHY Main Brush for Roborock S7

BiOHY Main Brush for Roborock S7

  • High-quality Roborock accessories
  • Practical spare part
  • Easy to replace
£8.14 £20.50

Delivery by October 12