Frosch baby - Laundry Products

Filter & sort

Prices Type of Laundry Brands Properties Certificates Washing temperature
Filter

Frosch baby - Laundry: 4 items

Baby Liquid Laundry Detergent

Frosch Baby Liquid Laundry Detergent, 1,50 l

  • Ideal for baby clothing
  • For white & colour-fast textiles
  • 20°C - 95°C
£8.13 £9.05 (£5.42 / l)

Delivery by October 13

Baby Pre-wash Spray

Frosch Baby Pre-​wash Spray, 300 ml

  • Powerful cleaning
  • Skin- friendly
  • High biodegradability
£3.85 £4.30 (£12.83 / l)

Delivery by October 13

Baby Laundry Detergent

Frosch Baby Laundry Detergent , 1,45 kg

  • For whites & hot wash
  • Without fragrances & dyes
  • 30 °C - 95 °C
£8.13 £9.05 (£5.61 / kg)

Delivery by October 13

Baby Fabric Softener

Frosch Baby Fabric Softener , 750 ml

  • For 30 loads of laundry
  • Zero dyes
  • Mild fragrances
£3.04 £3.40 (£4.05 / l)

Delivery by October 13