Soaps by La Corvette

Filter & sort

Prices Brands Properties Certificates Use for
Filter

Soaps : 6 items

La Corvette Organic Bar Soap

La Corvette Organic Bar Soap, Lavender (100 g)

  • For all skin types
  • Natural & gentle
  • Pleasant fragrances
£4.60 (£46.00 / kg)

Delivery by December 11

La Corvette Méditerranée Block Soap

La Corvette Méditerranée Block Soap, Musk -​ Orange Blossom (100 g)

  • Cleanses & nourishes
  • Gentle on the skin
  • Gorgeous fragrance
£7.00 (£70.00 / kg)

Delivery by December 11

La Corvette Small Marseille Olive Soap

La Corvette Small Marseille Olive Soap, 50 g

  • Perfect for on the go
  • Hypoallergenic
  • Natural & sustainable
£3.50 (£70.00 / kg)

Delivery by October 12

La Corvette Méditerranée Liquid Soap

La Corvette Méditerranée Liquid Soap , Lemon -​ Rosewood -​ Sea Fennel (500 ml)

  • Skin-friendly
  • Made from natural ingredients
  • Gorgeous fragrances
£17.10 (£34.20 / l)

Delivery by October 12

La Corvette Organic Liquid Soap

La Corvette Organic Liquid Soap, Hypoallergenic & Fragrance Free (500 ml)

  • Gentle on the skin
  • Traditionally made
  • Natural formula
£13.45 (£26.90 / l)

Delivery by October 12

La Corvette Provence Liquid Soap

La Corvette Provence Liquid Soap , 500 ml

  • Free from palm oil
  • 99% natural ingredients
  • Sage & lavender scent
£15.40 (£30.80 / l)

Not available at the moment