Save 15% on Cleaning Products

Filter & sort

Prices Highlights Brands Properties Material Certificates Use for Effective
Filter

Cleaning Products: 21 items

PUREWAVE Glass Cleaner

PUREWAVE Glass Cleaner, 500 ml

  • For windows, mirrors & glass plates
  • 100% biodegradable
  • Fragrance: patchouli & vanilla
£2.87 £3.40 (£5.74 / l)

Delivery by October 12

PUREWAVE All-Purpose Cleaner

PUREWAVE All-​Purpose Cleaner, 500 ml

  • For surfaces, tiles & glass
  • 100% biodegradable
  • Fragrance: patchouli & vanilla
£2.87 £3.40 (£5.74 / l)

Delivery by October 12

PUREWAVE Universal Floor Cleaner

PUREWAVE Universal Floor Cleaner, 500 ml

  • For tiles, laminated floors & more
  • For indoor & outdoor use
  • Fragrance: balsam wood
£4.79 £5.65 (£9.58 / l)

Delivery by October 12

CYCLE Glass Cleaner

CYCLE Glass Cleaner, 500 ml

  • Dries without streaks
  • Ensures radiant cleanliness
  • Fragrance-free
£2.20 £3.15 (£4.40 / l)

Delivery by October 12

PUREWAVE Bathroom Cleaner

PUREWAVE Bathroom Cleaner, Ginger & rosemary (500 ml)

  • For the entire bathroom
  • Dissolves limescale, dirt & streaks
  • Biodegradable
£2.87 £3.40 (£5.74 / l)

Delivery by October 12

PUREWAVE Magic Cloth

PUREWAVE Magic Cloth, Violet

  • Fights dirt & deposits
  • Absorbent & lint-free
  • Size: 40 x 40 cm
£6.71 £7.90

Delivery by October 12

CYCLE All-Purpose Cleaner Concentrate

CYCLE All-​Purpose Cleaner Concentrate, 50 ml

  • Universally applicable
  • Dries quickly
  • Can be diluted 10 times
£1.97 £2.45 (£39.40 / l)

Delivery by October 12

PUREWAVE Coffee Machine Cleaning Tabs

PUREWAVE Coffee Machine Cleaning Tabs, 100 pieces

  • For all coffee machines
  • Dissolves coffee fats & oils
  • With active oxygen
£18.26 £21.50 (£0.18 / pc)

Delivery by October 12

PUREWAVE Coffee Machine Cleaning Powder

PUREWAVE Coffee Machine Cleaning Powder, 1 kg

  • For all coffee machines
  • Dissolves tannins, fats & oils
  • With active oxygen
£16.34 £19.25 (£16.34 / kg)

Delivery by October 12

PUREWAVE Ready-To-Use ECO Glass Cleaner

PUREWAVE Ready-​To-​Use ECO Glass Cleaner, 10 l

  • For windows, mirrors & glass surfaces
  • 100% biodegradable
  • Fragrance: patchouli & vanilla
£28.85 £34.00 (£2.89 / l)

Delivery by October 12

PUREWAVE Special Descaler for Coffee Machines

PUREWAVE Special Descaler for Coffee Machines, 250 ml

  • Suitable for all coffee machines
  • Powerful & gentle on the machine
  • With citric acid
£4.79 £5.65 (£19.16 / l)

Delivery by October 12

PUREWAVE ECO Sanitary Cleaner Concentrate

PUREWAVE ECO Sanitary Cleaner Concentrate, 10 l

  • For sanitary facilities
  • Dissolves limescale, dirt & streaks
  • Fragrance: ginger & rosemary
£48.10 £56.50 (£4.81 / l)

Delivery by October 12

PUREWAVE ECO Floor Cleaner Concentrate

PUREWAVE ECO Floor Cleaner Concentrate, 10 l

  • For tiles, laminated floors & more
  • For indoor & outdoor use
  • Fragrance: balsam wood
£38.47 £45.50 (£3.85 / l)

Delivery by October 12

BRAUZZ. Bathroom Cleaner Set

BRAUZZ. Bathroom Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Bathroom cleaner tabs
  • Dissolves dirt & limescale
£6.83 £17.10

Delivery by October 12

BRAUZZ. Multi-Purpose Cleaner Set

BRAUZZ. Multi-​Purpose Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Multi-purpose cleaner tabs
  • Suitable for surfaces
£6.83 £17.10

Delivery by October 12

BRAUZZ. Glass Cleaner Set

BRAUZZ. Glass Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Glass cleaner tabs
  • For glass, windows & mirrors
£6.83 £17.10

Delivery by October 12

BiOHY Side Brush for Roborock S5 & S6

BiOHY Side Brush for Roborock S5 & S6

  • For Roborock S5, S6 & S7 models
  • Easy to replace
  • For sparkling clean floors
£6.78 £16.95

Delivery by October 12

BiOHY Side Brush for Roborock S7

BiOHY Side Brush for Roborock S7

  • For Roborock S7 models
  • Easy to replace
  • For sparkling clean floors
£6.78 £16.95

Delivery by October 12

Dust Bag Brown for Roborock Auto-emptying Station S7/S7+/S7 Max/S7 Plus

BiOHY Dust Bag Brown for Roborock Auto-​emptying Station S7/S7+/S7 Max/S7 Plus

  • Collects dust, mites & much more
  • Completely sealed
  • Easy to replace
£6.78 £16.95

Delivery by October 12

Robot Mop Wipes for Roborock S7/S7+/S7 MaxV/S7 MaxV Plus/S7 MaxV Ultra

BiOHY Robot Mop Wipes for Roborock S7/S7+/S7 MaxV/S7 MaxV Plus/S7 MaxV Ultra

  • For streak-free shine
  • Machine washable
  • High quality & durable
£6.78 £16.95

Delivery by October 12

BiOHY Main Brush for Roborock S7

BiOHY Main Brush for Roborock S7

  • High-quality Roborock accessories
  • Practical spare part
  • Easy to replace
£8.14 £20.50

Delivery by October 12