Christmas Spirit for Your Home

Practical supplies & gift ideas

Themen / Weihnachten

Filter & sort

Prices Highlights Type of Laundry Brands Properties Material Use for Washing temperature
Filter

Christmas: 13 items

Seiferei "In the Air" Home Fragrance

Seiferei "In the Air" Home Fragrance, Christmas (100 ml)

  • 10 rattan sticks included
  • Glass bottle in a pretty design
  • Various scents available
£16.97 £28.50 (£169.70 / l)

Delivery by October 09

Tangerine & Vanilla "Moments of Happiness" Organic Room Spray

farfalla Tangerine & Vanilla "Moments of Happiness" Organic Room Spray, 75 ml

  • Delicately fruity & cheerfully sweet
  • Stimulates the zest for life
  • Uplifts the mood
£16.95 (£226.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Aura Protective Organic Room Spray

farfalla Aura Protective Organic Room Spray, 75 ml

  • 100% natural essential oils
  • Fresh & herbaceous scent
£15.70 (£209.33 / l)

Delivery by October 09

Christmas Star Aromatic Composition - Cinnamon

farfalla Christmas Star Aromatic Composition -​ Cinnamon , 5 ml

  • Made from pure essential oils
  • Pleasantly warm notes
  • With tangerine, orange, cinnamon & frankincense
£13.55 (£2,710.00 / l)

Delivery by October 09

Wollen Dryer Balls & Mini Laundry Fragrance Gift Set

Officina Naturae Wollen Dryer Balls & Mini Laundry Fragrance Gift Set

  • For all fabrics
  • 1x mini fabric freshener, 20 ml
  • 1x dryer ball made from recycled wool
£16.95

Delivery by October 09

YOPE Candle - Incense

YOPE Candle -​ Incense

  • Made from 100% soy wax
  • Sweet, leathery fragrance
  • Handmade
£26.87 £28.50

Delivery by October 09

farfalla Caressing Organic Room Spray

farfalla Caressing Organic Room Spray, 75 ml

  • Silky & soft
  • 100% natural essential oils
  • With vanilla, orange, cocoa & much more
£14.70 (£196.00 / l)

Delivery by October 09

FORREST & LOVE Christmas Ornaments

FORREST & LOVE Christmas Ornaments, Guardian angel

  • Durable & versatile
  • With thread made of natural fibres
  • Made of high-quality copper
£7.07 £7.45

Delivery by October 09

YOPE Candle - Fig Tree

YOPE Candle -​ Fig Tree

  • Made from 100% soy wax
  • Fresh, sweet fragrance
  • Handmade
£26.87 £28.50

Delivery by October 09

Christmas Star Organic Room Spray - Cinnamon

farfalla Christmas Star Organic Room Spray -​ Cinnamon , 75 ml

  • With natural essential oils
  • Vegan formula
  • Contains tangerine, cinnamon & frankincense
£15.70 (£209.33 / l)

Delivery by October 09

YOPE Candle - Vanilla

YOPE Candle -​ Vanilla

  • Made from 100% soy wax
  • Sweet floral fragrance
  • Handmade
£28.50

Delivery by October 09

YOPE Candle - Verbena

YOPE Candle -​ Verbena

  • Made from 100% soy wax
  • Refreshing citrus fragrance
  • Handmade
£28.50

Delivery by October 09

Seiferei Room Fragrance - Nostalgia

Seiferei Room Fragrance -​ Nostalgia, 200 ml

  • Christmas fragrance
  • With 15 rattan sticks
  • Long-lasting scent
£56.50 (£282.50 / l)

Delivery by October 09

farfalla Aura Protective Organic Room Spray

farfalla Aura Protective Organic Room Spray, 500 ml

  • Protects, purifies & clarifies
  • With Swiss stone pine
  • Vegan
£63.50 (£127.00 / l)

Not available at the moment