Cleaning Agents by Ulrich natürlich

Filter & sort

Prices Brands Properties Certificates Use for Effective
Filter

Cleaning : 10 items

Ulrich natürlich Descaler

Ulrich natürlich Descaler, 1 l

  • For household appliances & bathrooms
  • Also suitable as a washing additive
  • Natural & vegan
£11.65 (£11.65 / l)

Delivery by October 12

Ulrich natürlich Toilet Cleaning Tabs

Ulrich natürlich Toilet Cleaning Tabs, 12 pieces

  • Remove limescale & deposits
  • With citric acid
  • Naturally effective
£11.85 (£0.99 / pc)

Delivery by October 12

Ulrich natürlich Wood Balm

Ulrich natürlich Wood Balm, 150 g

  • For furniture & untreated wood
  • Made from natural raw materials
  • Free from palm oil
£8.45 (£56.33 / kg)

Delivery by October 12

Ulrich natürlich Anti-Limescale Spray

Ulrich natürlich Anti-​Limescale Spray, 500 ml

  • Against water stains & limescale
  • With powerful lactic acid
  • Vegan
£8.45 (£16.90 / l)

Delivery by October 12

Natural Descaler for Fully Automatic Coffee Machines

Ulrich natürlich Natural Descaler for Fully Automatic Coffee Machines, 500 ml

  • Economical
  • Lactic acid based
  • Biodegradable
£8.90 (£17.80 / l)

Delivery by October 12

Ulrich natürlich Leather Balm

Ulrich natürlich Leather Balm, 150 g

  • Revives and protects
  • With lanolin and beeswax
  • Biodegradable
£12.30 (£82.00 / kg)

Delivery by October 12

Ulrich natürlich Gall Soap

Ulrich natürlich Gall Soap, 250 ml

  • Effective against stubborn stains
  • Easy to use
  • With bovine gall extract
£8.45 (£33.80 / l)

Delivery by October 12

Ulrich natürlich Toilet Cleaner

Ulrich natürlich Toilet Cleaner, 750 ml

  • With effective lactic acid
  • Practical slanted-neck bottle
  • With peppermint fragrance
£13.55 (£18.07 / l)

Delivery by October 12

Ulrich natürlich Palm Oil Free Gall Soap

Ulrich natürlich Palm Oil Free Gall Soap, 100 g

  • Tried-and-tested remedy against stains
  • Made from high-quality raw materials
  • With bovine gall extract
£5.95 (£59.50 / kg)

Delivery by October 12

Ulrich natürlich Kitchen & Bathroom Cleaner

Ulrich natürlich Kitchen & Bathroom Cleaner, 500 ml

  • Dissolves dirt, limescale & grease
  • For kitchen, bathroom & floors
  • Fresh citrus scent
£12.75 (£25.50 / l)

Delivery by October 12