farfalla - Room Fragrancing

High-quality fragrance blends, fragrance lamps and more

Shop by category

Filter & sort

Prices Certificates Use for Effective
Filter

farfalla: 23 items

farfalla Spiral Fragrance Stone, glazed base

farfalla Spiral Fragrance Stone, glazed base

  • Made from ceramics
  • Drizzle with essential oils
£7.90

Delivery by October 09

farfalla Lemon, organic

farfalla Lemon, organic, 10 ml

  • Essential oil derived from lemon peels
  • For a cheerful atmosphere
  • From controlled organic agriculture
£12.30 (£1,230.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Sweet Orange, organic

farfalla Sweet Orange, organic, 10 ml

  • Certified organic quality
  • Derived from the peel
  • Sourced from controlled organic farming
£10.05 (£1,005.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Bergamot Vitality Organic Room Spray

farfalla Bergamot Vitality Organic Room Spray, 75 ml

  • Soft, fruity & floral scent
  • Cheerful effect
  • Purifies the air
£16.95 (£226.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Faircense Incense Sticks

farfalla Faircense Incense Sticks , Rose Geranium/Comforting (10 pieces)

  • 10 Indian incense sticks
  • Free from artificial fragrances
  • Ideal for meditation & yoga
£5.50 (£0.55 / pc)

Delivery by October 09

farfalla Car & Home Diffuser

farfalla Car & Home Diffuser

  • Operated using a USB cable or batteries
  • Colour: black
  • Dimensions: 9 x 4 cm
£22.50

Delivery by October 09

Sleep Well Good Night Organic Lavender Room Spray

farfalla Sleep Well Good Night Organic Lavender Room Spray, 75 ml

  • Delicate floral scent
  • With lavender, vanilla & orange
£15.70 (£209.33 / l)

Delivery by October 09

Tangerine & Vanilla "Moments of Happiness" Organic Room Spray

farfalla Tangerine & Vanilla "Moments of Happiness" Organic Room Spray, 75 ml

  • Delicately fruity & cheerfully sweet
  • Stimulates the zest for life
  • Uplifts the mood
£16.95 (£226.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Aura Protective Organic Room Spray

farfalla Aura Protective Organic Room Spray, 75 ml

  • 100% natural essential oils
  • Fresh & herbaceous scent
£15.70 (£209.33 / l)

Delivery by October 09

farfalla Fragrance Lamp Cleanser

farfalla Fragrance Lamp Cleanser, 75 ml

  • Sticky edges & deposits are dissolved
£10.05 (£134.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Aura Protect Fragrance Blend

farfalla Aura Protect Fragrance Blend, 5 ml

  • For fragrance lamps & diffusers
  • 100% natural fragrance
  • Fresh & balancing
£15.70 (£3,140.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Orient Fragrance Stone

farfalla Orient Fragrance Stone

  • Beautiful design
  • Glazed lower base
£8.90

Delivery by October 09

Christmas Star Aromatic Composition - Cinnamon

farfalla Christmas Star Aromatic Composition -​ Cinnamon , 5 ml

  • Made from pure essential oils
  • Pleasantly warm notes
  • With tangerine, orange, cinnamon & frankincense
£13.55 (£2,710.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Restroom Remedy Organic Room Spray

farfalla Restroom Remedy Organic Room Spray, 75 ml

  • Highly effective
  • With grapefruit, cedrat, lemongrass & more
  • Pleasant scent
£15.70 (£209.33 / l)

Delivery by October 09

farfalla Lemongrass Atmosphere Organic Room Spray

farfalla Lemongrass Atmosphere Organic Room Spray, 75 ml

  • Fresh & lemony aroma
  • Beats bad vibes
  • With frankincense & orange
£15.70 (£209.33 / l)

Delivery by October 09

farfalla Caressing Organic Room Spray

farfalla Caressing Organic Room Spray, 75 ml

  • Silky & soft
  • 100% natural essential oils
  • With vanilla, orange, cocoa & much more
£14.70 (£196.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Lemon Refreshing Room Spray

farfalla Lemon Refreshing Room Spray, 75 ml

  • Natural formula
  • Vitalising properties
  • With natural essential oils
£15.70 (£209.33 / l)

Delivery by October 09

farfalla Do it yourself Organic Room Spray

farfalla Do it yourself Organic Room Spray, 70 ml

  • DIY base
  • 100% natural
  • Vegan
£8.90 (£127.14 / l)

Delivery by October 09

farfalla Lotus Incense Holder

farfalla Lotus Incense Holder

  • Soapstone with mother of pearl
  • Diameter 10,7cm
  • Height 2,3cm
£16.95

Delivery by October 09

Christmas Star Organic Room Spray - Cinnamon

farfalla Christmas Star Organic Room Spray -​ Cinnamon , 75 ml

  • With natural essential oils
  • Vegan formula
  • Contains tangerine, cinnamon & frankincense
£15.70 (£209.33 / l)

Delivery by October 09

Aromakids Sweet Dreams Organic Room Spray

farfalla Aromakids Sweet Dreams Organic Room Spray, 75 ml

  • With a relaxing scent
  • Helps little ones fall asleep
  • Perfect after eventful days
£16.95 (£226.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla Aura Protective Organic Room Spray

farfalla Aura Protective Organic Room Spray, 500 ml

  • Protects, purifies & clarifies
  • With Swiss stone pine
  • Vegan
£63.50 (£127.00 / l)

Not available at the moment

farfalla "Love Yourself" Rose Organic Room Spray

farfalla "Love Yourself" Rose Organic Room Spray, 75 ml

  • For room scenting
  • 100% natural essential oils
  • Floral & sweet scent
£14.70 (£196.00 / l)

Delivery by October 09

farfalla uses 100% natural raw materials and modern manufacturing processes that preserve the highest amount of organic substances to create their product range. The brand has been around for more than 30 years and currently has two locations in Switzerland. Diffusers, fragrance lamps and fragrance stones also form part of their range.