Sustainable Products for on the Go

Filter & sort

Prices Properties Material Use for
Filter

Out and About: 12 items

pandoo Foldable Drinking Bottle

pandoo Foldable Drinking Bottle, purple

  • Filling quantity: 700 ml
  • Carabiner included
  • Also suitable for carbonated drinks
£11.30

Delivery by October 08

pandoo Silicone Bag

pandoo Silicone Bag, 500 ml

  • Suitable for all foods
  • Airtight seal
  • Dishwasher & freezer safe
£9.05 (£18.10 / l)

Delivery by October 08

pandoo Stainless Steel Lunchbox

pandoo Stainless Steel Lunchbox , 800 ml

  • Material: rustproof stainless steel
  • With a flexible divider
  • With a silicone seal
£28.50 (£35.63 / l)

Delivery by October 08

pandoo Silicone Lid

pandoo Silicone Lid , White (6 pieces)

  • 6 different diameters
  • Durable
  • Food-grade silicone
£9.05 (£1.51 / pc)

Delivery by October 08

pandoo Storage Jar

pandoo Storage Jar, 1.000 ml

  • Transparent design
  • Airtight seal
  • Easy to clean
£9.05 (£9.05 / l)

Delivery by October 21

pandoo Bamboo & Stainless Steel Thermal Cup

pandoo Bamboo & Stainless Steel Thermal Cup , 480 ml

  • For warm & cold drinks
  • With a sieve
  • Made from stainless steel
£23.65 £25.00 (£49.27 / l)

Delivery by October 08

pandoo Spice Jar

pandoo Spice Jar , 160 ml

  • High-quality materials
  • Aroma-proof seal
  • Capacity: 160 g
£4.50 (£28.13 / l)

Delivery by October 08

pandoo Thermal Drinking Bottle

pandoo Thermal Drinking Bottle , 750 ml

  • 100% plastic-free
  • Leakproof
  • Maintains the temperature
£25.00 (£33.33 / l)

Delivery by October 08

pandoo Fruit & Vegetable Nets

pandoo Fruit & Vegetable Nets, 6-​piece set & bread bag

  • Material: cotton
  • Practical sizes
  • Plastic-free alternative
£20.50

Delivery by October 08

pandoo Travel Spice Set

pandoo Travel Spice Set

  • With 5 spice compartments
  • Closes aroma-tight & airtight
  • Dimensions: 2.5 cm x 13.9 cm
£14.70

Delivery by October 08

pandoo Travel Spice Set - incl. spices

pandoo Travel Spice Set -​ incl. spices

  • With a practical shaker attachment
  • Practical for on-the-go use
  • Includes 5 spices
£22.50

Delivery by October 08

pandoo Non-Thermal Bottle

pandoo Non-​Thermal Bottle, 750 ml

  • Made from rustproof stainless steel
  • Silicone seal
  • Lightweight
£19.34 £20.50 (£25.79 / l)

Delivery by October 08